آموزش تهیه کاسرول کوفته مرغ با سس میگو

برای ناهار و شام خوشمزه می‌توانید در منزل به اسانی کاسرول کوفته مرغ با سس میگو را درست کنید و از طعمش لذت ببرید. کوفته یکی از غذا های خوشمزه و البته پرهزینه محسوب می‌شود. اما گاهی برای صرف هزینه کمتر، ترجیح میدهیم کوفته مرغ را امتحان کنیم. دراین پست کوفته مرغ رابه همراه سس میگو برای شما آموزش داده ایم، اگر امتحان کنید حتماً خوشتان می‌آید.

مواد لازم برای کاسرول کوفته مرغ با سس میگو :

میگو خرد شده ۱ کیلو گرم
قارچ خرد شده ۳۰۰ گرم
سیر خرد شده ۴ حبه
لوبیا سبز خرد شده ۴ شماره
آرد سفید ۵ قاشق سوپخوری
آب مرغ ۱/۳ پیمانه
خامه ۲/۳ پیمانه
ذرت پخته ۱/۴ پیمانه

مواد لازم برای کوفته :

گوشت مرغ چرخ شده ۵۰۰ گرم
جعفری خرد شده ۲ قاشق سوپخوری
پودر سوخاری ۱-۲ قاشق سوپخوری
پودر سیر ۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ ۱ شماره
روغن به مقدار لازم
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه کاسرول کوفته مرغ با سس میگو :

ابتدا میگوها را پاک کرده، بشویید. سپس انها را آغشته به نمک و فلفل کرده، سرخ شان کنید. دریک تابه مقداری روغن بریزید و آنرا روی حرارت قرار دهید، سپس قارچ ها را داخل آن تفت دهید. بعد از ۴ دقیقه پیازچه خردشده را همراه با سیر و مقداری نمک و فلفل بریزید و مواد را خوب تفت دهید.

حالا آرد را اضافه کرده، همراه مواد تفت دهید و بعد آب مرغ و خامه را بیفزایید. دراین مرحله حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید، سپس حرارت را کم کرده، صبر کنید تا سس غلیظ شود.حالا لوبیای خردشده، ذرت و میگوهای سرخ شده را اضافه کرده و به‌ آرامی هم بزنید. صبر کنید تا مواد خوب به خورد هم بروند. دراین زمان باید فر رابا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید.

گوشت مرغ چرخ‌‌‌‌‌‌ شده را همراه با پودر سیر، جعفری خردشده، پودر سوخاری و تخم‌مرغ رابه همراه مقداری نمک و فلفل داخل کاسه ای بریزید. مواد را خوب باهم ورز دهید تا خمیر کوفته آماده شود.حالا مواد را شبیه توپ هایی اندازه نارنگی درآورید. مخلوط میگو را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید، سپس کوفته ها را داخل آن قرار دهید. ظرف رابه مدت ۳۰-۲۵ دقیقه داخل فر بگذارید تا کاسرول شما آماده شود.