04 آوریل 2020
آوریل 4, 2020

جراحی انحراف بینی

آوریل 4, 2020 ۰ Comment

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی : زمانی که تیغه بینی یا همان سپتوم که در وسط بینی قرار داشته و آن را به دو قسمت تقسیم کرده ، از مکان اصلی خود جا به جا شود ، بینی دچار انحراف می شود. در واقع با بروز این عارضه یکی از سوراخ ها کوچک تر از دیگری بوده و حتی می تواند منجر به مسدود شدن یکی از سوراخ ها و کاهش جریان هوا شود. در صورتی که انحراف بینی شدت داشته باشد ، مشکلات تنفسی برای فرد در پی خواهد داشت. ( جراح بینی اصفهان )

افرادی که دچار انحراف بینی هستند غالبا در تخلیه بینی مشکل داشته و این مسئله موجب افزایش عفونت و آبریزش در پشت بینی می شود.

بروز انحراف بینی می تواند بر اثر عوامل وراثتی و ژنتیک باشد یا این امکان وجود دارد که در دوران بارداری ضربه ای به جنین وارد شده باشد. البته در بسیاری از موارد در دوران بزرگسالی برخورد ضربه شدید نیز می تواند موجب تغییر مکان سپتوم بینی شود.

اما جراحی تنها راه درمان انحراف بینی است که سپتوپلاستی نام گرفته است. انحراف بینی می تواند خفیف باشد و در ظاهر بینی تغییری ایجاد نکند اما در برخی موارد ممکن است این عارضه به حدی باشد که ظاهر بینی را نیز تحت تاثیر قرار داده و بینی کج به نظر برسد. در این حالت جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) و جراحی انحراف بینی ( سپتوپلاستی ) به صورت همزمان انجام شده و کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی رفع خواهند شد. به این جراحی سپتورینوپلاستی گفته می شود.

مزیت های انجام جراحی انحراف بینی
بهبود تنفس
افزایش کیفیت خواب
کاهش عفونت سینوسی
بهبود بخشیدن به حس بویایی
انتخاب جراح بینی خوب
از آنجایی که جراحی انحراف بینی ارتباط مستقیمی با تنفس بیمار دارد ، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کسب نتیجه مطلوب از آن نیازمند دقت بالای جراح است. به همین دلیل برای انجام این جراحی باید جراح بینی خوب و با تجربه ای انتخاب کنید که این کار ملزم به زمان گذاشتن است. در واقع افرادی که قصد درمان انحراف بینی خود را دارند باید برای انتخاب جراح خود وقت کافی بگذارند تا پس از انتخاب بهترین جراح ، نتایجی مطلوب و ایده آل برایشان حاصل گردد.

هزینه جراحی انحراف بینی
هزینه این جراحی پس از بررسی کلیه جوانب توسط جراح بینی مشخص خواهد شد و علاوه بر آن به دستمزد جراح نیز بستگی دارد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های این جراحی می توانید با شماره تلفن ۰۳۱۵۳۵۴۴۲۳۰ تماس حاصل فرمایید.