06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی انحراف بینی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی : یک تیغه نازک و انعطاف پذیر در وسط و در میان حفره های بینی قرار گرفته است و همانند یک ستون عمل می کند ؛ تیغه میانی بینی ، را در اصطلاح پزشکی سپتوم می نامند ؛ در حالت طبیعی این تیغه یا همان سپتوم باید کاملا صاف بوده و در وسط دو حفره بینی قرار گیرد ، اما معمولا در اکثر افراد این تیغه صاف نبوده و دارای انحراف می باشد ؛ حال با توجه به میزان شدت انحراف سپتوم در برخی از افراد نیاز به درمان می باشد . ( متخصص گوش و حلق و بینی )

جراحی انحراف بینیبه میزان شدت انحراف سپتوم ، یکی از حفره ها از دیگری بزرگتر بوده و یکی از آن ها گرفته شده و بدین ترتیب جریان هوا در آن کاهش می یابد و در نتیجه منجر به خشک شدن تیغه بینی و حتی ترک خوردن آن می شود.

از دلایل بروز انحراف در تیغه میانی بینی ، می توانیم به وراثت و اصابت ضربه به بینی اشاره کنیم.

درمان قطعی انحراف بینی

تنها راه درمان قطعی انحراف بینی ، که سبب رفع مشکلات تنفسی نیز می شود انجام جراحی است ؛ جراحی انحراف بینی ، را در اصطلاح پزشکی سپتوپلاستی می نامند.
علائم انحراف تیغه میانی بینی

از علائم و نشانه های انحراف تیغه میانی بینی می توانیم به مواردی هم چون خر و پف ، خشک شدن دهان در هنگام خواب ، مشکلات تنفسی ، خونریزی بینی ، آبریزش بینی ، اختلال در بویایی و غیره اشاره کنیم.
عمل انحراف بینی با لیزر

منظور از انحراف بینی ، انحراف غضروف میانی حفره های بینی می باشد ؛ لازم به ذکر است لیزر توانایی ایجاد تغییر در ساختار غضروف و استخوان بینی را ندارد ؛ از این رو گفته می شود امکان انجام جراحی انحراف بینی با لیزر ، وجود ندارد ؛ بنابراین تمامی مطالب موجود در رابطه  با جراحی بینی با لیزر صحت نداشته و تنها جنبه تبلیغاتی دارند .

درد عمل انحراف بینی

میزان درد ناشی از عمل انحراف بینی ، بسته به میزان آستانه تحمل درد افراد متفاوت می باشد ؛ لازم به ذکر است در حالت کلی درد ناشی ازجراحی بینی خفیف بوده و با مصرف مسکن بر طرف می شود .
هزینه جراحی انحراف بینی

هزینه جراحی انحراف بینی ، با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر می باشد ؛ از این رو جهت اطلاع دقیق از هزینه عمل انحراف بینی باید به جراح بینی مراجعه شود .