29 مه 2019
می 29, 2019

جراحی بلفاروپلاستی

می 29, 2019 ۰ Comment

جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک با هدف جوان سازی چهره از طریق برداشتن پف پلک ها ، اصلاح افتادگی پلک و پوست اضافی پلک ها هم برای پلک پایین و هم برای پلک بالا و یا در برخی از مواقع برای هر دو پلک انجام می گیرد.

با افزایش سن پوست صورت حالت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار چروک و افتادگی به خصوص در ناحیه پلک ها به دلیل نازک تر بودن این قسمت می شود. البته در برخی افراد جوان به دلایل خاصی ممکن است مشکلات فوق پدیدار گردند که می توان این حالات را با عمل جراحی پلک برطرف نمود.

کاندیدای مناسب جراحی پلک

برای عمل جراحی زیبایی پلک فرد باید شرایط زیر را دارا باشد :

از سلامت عمومی برخوردار باشد.

انتظاراتی معقول و واقع بینانه از جراحی پلک و نتایج آن داشته باشد.

مبتلا به بیماری خاصی نباشد.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود ؟

جراحی پلک عموما با بی حسی موضعی ، به صورت سر پایی و بدون نیاز به بستری شدن انجام می شود.

در برخی موارد با توجه به وضعیت بیمار و صلاحدید پزشک ، ممکن است تحت بیهوشی کامل صورت گیرد.

بلفاروستی پلک بالا

در جراحی پلک بالا پوست اضافی ، عضله و کیسه های چربی با هدف بهبود ظاهر پلک بالایی برداشته می شود. در برخی موارد همزمان با جراحی پلک بالا عمل بالا کشیدن ابرو نیز انجام می شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین

در جراحی پلک پایین گاهی مواقع کیسه های چربی زیر پلک پایین که سبب حالت پف کردگی شده را برداشته و در برخی موارد خاص فقط کیسه های چربی جا به جا یا پخش می شوند.

در بیشتر موارد نحوه عمل بدین صورت است که در پشت پلک پایین برشی ایجاد شده ، چربی های اضافی برداشته شده و در آخر کار عمل نیازی به بخیه زدن نمی باشد ، اما در صورت وجود پوست اضافی و شلی پوست ، زیر خط مژه ها برشی ایجاد شده و پوست و چربی اضافی برداشته می شوند و نهایتا با بخیه های ظریفی محل برش دوخته می شود.