22 دسامبر 2019
دسامبر 22, 2019

جراحی بینی استخوانی

دسامبر 22, 2019 ۰ Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی ، به علت پوست نازک بینی نسبت به جراحی بینی گوشتی ساده تر بوده و بیماران نیز از آن نتیجه ای مطلوب تر دریافت خواهند کرد ؛ لازم به ذکر است پوست بسیار نازک بینی نیز جراح بینی را با مشکل مواجه می کند زیرا پوست نازک تمامی ایرادات بینی را نشان خواهد داد. ( جراحی بینی )

بنابراین جراح بینی در حین انجام جراحی این گونه از بینی ها باید بسیار دقت کرده و با ظرافت کار خود را انجام دهد.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، مدل های متفاوتی نظیر جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد ؛ به علت ویژگی های منحصر به فرد بینی های استخوانی می توان آن ها را به هر یک از مدل های درخواستی جراحی کرد ، لازم به ذکر است افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد ، بهترین نتیجه را از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی دریافت خواهند کرد ؛ چرا که امکان اعمال تغییرات بسیار بر روی این بینی ها وجود دارد.

بارزترین تفاوت میان انواع مختلف مدل های بینی میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی می باشد.

عمل بینی استخوانی عروسکی

در سطح جامعه ، بینی های فانتزی با عنوان بینی های عروسکی شناخته شده است بنابراین منظور از جراحی بینی عروسکی همان جراحی بینی فانتزی می باشد.

از ویژگی های ظاهری بینی های عروسکی ، می توانیم به مواردی هم چون نوک سربالا ، وجود قوس بر روی بینی ، اندازه کوچک و غیره اشاره کنیم.

لازم به ذکر است میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی در جراحی بینی فانتزی ، تا ۱۱۵  درجه هم می تواند باشد.

عوارض جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی ، یکی از روش های ایمن جهت بهبود شکل ظاهری بینی می باشد که با انجام آن خطری بیماران را تهدید نمی کند ؛ بروز عوارضی هم چون تورم ، کبودی ، درد خفیف و غیره مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد اما میزان آن متفاوت می شود.

لازم به ذکر است عوامل فوق به تدریج در طی چند روز از بین خواهند رفت.

بینی استخوانی یا غضروفی چیست ؟

اگر ساختمان هرمی شکل بینی از غضروف ، و اسکلت استخوانی دارای پوستی نازک باشد به این نوع بینی ، بینیِ استخوانی یا بینی غضروفی گفته می شود.

ضخامت پوست در بینی های عضروفی یا استخوانی کمتر است ، پوست انعطاف پذیر تر می باشد، تغییرات بیشتری را می تواند تحمل  کند و دست جراح برای ایجاد تغییر در بینی با تراش استخوان و غضروف بازتر است .

یک جراح مجرب به راحتی می تواند تمام اشکالات بینی استخوانی یا قضروفی را برطرف کند و شکل دلخواه را با توجه به خصوصیات ظاهری سایر اجزای صورت به وجود آورد .

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه عمل بینی ، پس از مراجعه به جراح زیبایی بینی و انجام معاینات مورد نیاز مشخص می گردد ؛ چرا که بینی هر فرد خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد ، به همین علت هزینه جراحی زیبایی بینی از هر فرد به فرد دیگر متغیر می باشد.