29 مه 2019
می 29, 2019

جراحی بینی باز

می 29, 2019 ۰ Comment

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : امروزه یکی از پرطرفدار ترین فعالیت های زیبایی ، جراحی بینی می باشد که با هدف رفع ایرادات ظاهری یا مشکلات تنفسی بینی انجام می شود.

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته قابل انجام است. انتخاب نوع جراحی با توجه به میزان ایرادات بینی و پس از بررسی و انجام معاینات لازم به عهده جراح بینی می باشد.

لازم به ذکر است جراح بینی به منظور برطرف کردن مشکلاتی چون پولیپ یا انحراف تیغه بینی از این روش استفاده خواهد کرد.
تفاوت جراحی زیبایی باز و جراحی بینی بسته
در جراحی بینی باز پس از بیهوشی کامل فرد در اتاق عمل ، برشی در قسمت کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) ایجاد خواهد شد و پوست بینی از ساختار بینی جدا خواهد شد و در نهایت تغییرات به روی بینی اعمال می شود.

در این روش امکان بروز خطا به حداقل رسیده و جراح بینی قدرت مانور بیشتری به روی ساختار بینی خواهد داشت.

در گذشته برای انجام جراحی بینی از روش بسته استفاده می کردند اما امروزه جراحان بینی به دلیل اشراف کامل به ساختار بینی از جراحی بینی به روش باز استفاده می کنند.

این در حالیست که در جراحی بینی به روش بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد و پوست بینی از اسکلت بینی جدا نمی شود. این روش تنها برای افرادی که دارای ایراد خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند مناسب است و به دلیل محدودیت دید این روش ، اولویت دوم جراحان بینی می باشند.

همچنین میزان کبودی و تورم در جراحی بینی باز به دلیل اینکه پوست به طور کامل از بافت بینی جدا می شود ، نسبت به جراحی بینی بسته بیشتر خواهد بود.

هزینه جراحی بینی باز
هزینه جراحی بینی باز به عواملی چون ایرادات بینی ، دستمزد جراح و هزینه های جانبی مانند هزینه آزمایشات و فتوگرافی ، متخصص بیهوشی و هزینه های بیمارستان بستگی دارد.