29 مه 2019
می 29, 2019

جراحی بینی در فصل سرما

می 29, 2019 ۰ Comment

جراحی بینی در فصل سرما

برای اکثر کسانی که می خواهند عمل جراحی بینی ( رینوپلاستی )  انجام دهند این سوال پیش می آید که انجام عمل بینی در زمستان و سرما امکان پذیر است؟ در ادامه موضوع ” جراحی بینی در فصل سرما ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد . ( جراحی بینی در فصل سرما )


برخی فکر می کنند هوای سرد امکان دارد تاثیر خوبی در روند بهبودی بعد از عمل بینی نداشته باشد و یا از کسانی که در فصل سرما عمل بینی اجام داده اند شنیده باشند که که اختلالاتی برایشان به وجود آمده مانند خشک شدن بینی به خاطر سرمای هوا که موجب نارضایتی آن ها  گشته است.

طبق نظر بهترین پزشکان و جراحان پلاستیک هیچ دلیلی برای صرف نظر از انجام عمل جراحی بینی در فصل سرما وجود ندارد تنها باید به نکاتی توجه کرد و آنان را رعایت نمود.به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی در فصل زمستان هوای خانه به طور زیادی خشک شده و رطوبت به صفر می رسد.این خشکی دشمن مخاط بینی می باشد.

جراحی بینی در فصل سرما

به گفته ی اطلاعات پزشکی زمانی که هوای خانه گرم و خشک می باشدموجب تحمیل شدن بار اضافی به بینی سالم می شود تا بیشتر بیشتر از روز های معمولی مخاط را مرطوب نگه دارد.

حال در شرایطی که بینی عمل شده باشد و برای اصلاح کردن شکل ظاهری بینی ،اصلاح انحراف بینی ،اصلاح  اختلالات تنفسی و جلگیری از بروز سینوزیت کار هایی انجام شود موجب به شدت کاهش یافتن مایعات و رطوبت بینی می شود.لذا بینی و دهان این افراد خیلی خشک می شود و امکان دارد داخل بینی هم خشکی بزند که موجب نارضایتی آن ها می گردد .

به همین علت کسانی که می خواهند عمل بینی در فصل سرما انجام دهند بایذ از این موارد آگاه باشند و مراقبت های خاصی انجام دهند.اولین و از موثر ترین راه ها استفاده از قطره ، اسپری و یا سرم نمکی استریل می باشد که باید تحت نظر پزشک تجویز و استفاده شود.

راه دوم استفاده از پماد برای داخل بینی به تجویز پزشک می باشد که موجب نرم کردن مخاط و به ویژه  بخیه های داخلی بینی می شود که موجب جذب بهترشان نیز می گردد . برای حل این مشکل نوشیدن آب و مایعات هم تاثیر به سزایی دارد.در ضمن از کشیدن سیگار هم پرهیز شود که موجب چند برابر شدن خشکی بینی مانع از بهبود زخم ها خواهد شد.

برای مرطوب کردن فضای خانه می توان از دستگاه بخور نیز استفاده کرد و بهتر است گاهی پنجره ها را باز کنید زیرا باوجود سرد بودن هوا دارای رطوبت بیشتری نسبت به خانه می باشد به همین خاطر بهتر است لباس گرمی پوشیده و پنجره را باز بگذارید. ( جراحی بینی در فصل سرما )