11 مارس 2020
مارس 11, 2020

جراحی بینی نیمه فانتزی

مارس 11, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : به طور کلی جراحی بینی با هدف اصلاح تمام مشکلات ظاهری و عملکردی بینی انجام خواهد شد. به دلیل قرار گیری بینی در مرکز صورت ، تاثیر زیادی در چهره افراد خواهد داشت. از این رو مهم ترین دغدغه افراد قبل از جراحی ، فرم نهایی بینی است. به طبع افراد از سلایق مختلفی برخوردارند و با توجه به آن فرم متفاوتی انتخاب می کنند. ( بهترین جراح بینی کرمان )

فرم نهایی بینی بعد از جراحی به این صورت می باشد:
بینی طبیعی ، بینی فانتزی و بینی نیمه فانتزی

اما بینی نیمه فانتزی یکی از پر طرفدار ترین فرم های بینی میان خانم ها ، محسوب می شود. خانم هایی که شدت قوس بینی فانتزی را دوست ندارند و در مقابل نمی خواهند که بینی شان کاملا طبیعی باشد ، اقدام به جراحی بینی نیمه فانتزی می کنند.

به طور کلی مهم ترین عامل در جراحی بینی ، پوست بینی می باشد. پوست بینی در هر فرد ضخامت مختلفی دارد. بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند اما بینی های گوشتی به نسبت از پوست ضخیم تری برخوردار می باشند.

در جراحی بینی نیمه فانتزی این نکته حائز اهمیت است که تنها افرادی که دارای بینی استخوانی هستند مجاز به انجام این جراحی می باشند.

انتخاب جراح بینی خوب
درصورتی که جراح بینی از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشد ، نتیجه جراحی بسیار دلخواه خواهد شد. بنابراین برای انتخاب جراح بینی خود عجله نکنید و پس از بررسی همه جوانب جراح بینی خوب و با تجربه ای انتخاب نمایید.

ویژگی های جراح بینی خوب
با صبر و شکیبایی پاسخگوی تمام سوالات بیمار بوده و در بیمار حس اعتماد ایجاد می کند.
علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه بیمار ، تناسبات صورت فرد را در نظر گرفته و در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی بینی دارد ، وی را متقاعد سازد.
جراح بینی خوب می تواند از انجام انواع جراحی بینی نتایج مطلوبی کسب کند.
جراح بینی موظف است بیمار را از اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی آگاه سازد.
جراح بینی خوب با خلاقیت و آگاهی از علم زیبایی شناسی، میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب ایجاد می کند.
جراح بینی می تواند دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی را در اختیار فرد متقاضی قرار دهد تا بیمار با آرامش خاطر اقدام به جراحی نماید.
نحوه انتخاب جراح بینی خوب
پرس و جو از دوستان و اطرافیان
جستجو در گوگل و فضای مجازی همچون اینستاگرام
مراجعه به سایت جراح و بررسی رزومه کاری و میزان تحصیلات ایشان
مشاهده نمونه کار های پزشک از طریق مراجعه به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی
به عنوان اولین اقدام در رابطه با یک جراح بینی خوب در کرمان یا شهر خود تحقیق کرده و بهترین جراح بینی را انتخاب کنید؛ جراح بینی بیشترین تاثیر را در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از این جراحی زیبایی دارد.
همه انتظارات و توقعاتی که از جراحی بینی دارید را به طور واضح و شفاف با جراح بینی تان مطرح کنید تا ایشان بتواند سیلقه شما را در حین تعیین فرم بینی اعمال کند.
از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین که با کاهش غلظت خون خطر خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهند به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی پرهیز کنید.
به سوالاتی که پزشک در رابطه با حساسیت های غذایی و دارویی و همچنین بیماری هایی که به آن ها ابتلا داشته و داروهای خاصی که مصرف می کنید می پرسند به طور صادقانه پاسخ دهید.
به مدت ۱۴ روز پیش از جراحی، دخانیات مصرف نکرده و نوشیدنی های الکل دار ننوشید.
مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی
افراد باید به مدت ۴ ساعت بعد از عمل بینی نیمه فانتزی از خوردن هرگونه مواد غذایی اجتناب نمایند زیرا در این مدت تحت تاثیر مواد بیهوشی هستند و ممکن است دچار حالت تهوع و استفراغ شوند.
به دلیل اینکه خوردن مواد غذایی سفت به جویدن زیاد نیاز داشته و هنگام خوردن آن ها فک بالا حرکت زیادی می کند، امکان دارد ورم بینی تشدید شود بنابراین باید در چند روز ابتدایی فقط غذاهای آبکی و نرم مثل مثل فرنی بخورید.
در رژیم غذایی خود به میزان زیاد میوه، سبزیجات، ماهی و میگو قرار دهید.
به مقدار زیاد آبمیوه های طبیعی و تازه میل کنید.
هنگام خواب زیر سر خود دو بالشت بگذارید، این کار تاثیر زیادی در کاهش تورم ناشی از جراحی بینی دارد. همچنین از خوابیدن به پهلو که موجب تحت فشار قرار گرفتن بینی می شود پرهیز نموده، طاقباز و به پشت بخوابید.
برای کاهش تورم در سه روز اول از ژل یخ استفاده نموده و آن را بر روی نواحی دارای تورم بگذارید و در سه روز دوم بر روی نواحی مورد نظر کمپرس گرم قرار دهید.
اگر احساس درد داشتید تنها از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
در مدت زمان توصیه شده توسط پزشک، به طور مداوم و مرتب بر روی بینی خود چسب بزنید.
از استعمال دخانیات، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استنشاق دود که موجب تضعیف سیستم ایمنی و ایجاد اختلال در روند بهبودی می شود بپرهیزید.
هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی
هزینه این جراحی به عوامل مختلفی چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح و غیره بستگی دارد. به همین دلیل ابتدا فرد مورد معاینه قرار گرفته و با بررسی همه جوانب قیمت نهایی مشخص خواهد شد.