04 آوریل 2020
آوریل 4, 2020

جراحی بینی گوشتی

آوریل 4, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی گوشتی ، دارای پوستی ضخیم با غضروف ضعیف و نازک می باشد. برای جراحی بینی گوشتی ، در گذشته تکنیک هایی که به کار گرفته می شد ، خیلی نتیجه رضایت بخشی را به همراه نداشت و فقط با برداشتن بخشی از غضروف نازک جراحی بینی گوشتی ، صورت می گرفت.

اما در حال حاضر تکنیک های بهتری برای انجام عمل جراحی بینی به کار می رود که نتایج بهتری را به همراه دارد. ( جراحی بینی در غرب تهران )

روش جراحی بینی گوشتی
در ابتدا باید گفت برای انجام جراحی بینی گوشتی ، جراحی به روش باز ، غالباً انتخاب جراح بینی است ، زیرا در این روش دید دو چشمی پزشک کامل است.

در روش باز یک برش کوچک میان سوراخ های بینی داده می شود و پوست بینی از روی ساختمان استخوانی غضروفی برداشته می شود و به وسیله یک ابزار مخصوص بالا نگه داشته می شود.

در تکنییک های جدید ، به جای برداشتن غضروف با تقویت بافت آن و بهره گیری از غضروف تیغه میانی یا سپتوم بینی ، به منظور تقویت نوک بینی و کلاً بهبود بافت غضروفی برای دریافت نتیجه مطلوب عمل بینی اقدام می شو.

استرات کلوملا تکه ای از غضروف تیغه میانی است ، که به فرم یک میخ ، توسط پزشک در آمده و در زیر نوک بینی قرار داده می شود ، تا در نهایت به کمک این عمل ، نوک بینی را بالا برده و تقویت نماید.

ورم ناشی از جراحی بینی گوشتی
واقعیت این است که رفع کامل تورم ناشی از جراحی بینی ، در حدود ۱۲ ماه زمان لازم دارد.

البته این گفته به این معنی نیست که در طی این مدت ظاهر بینی شما زیبا نمی باشد ، بلکه به این معناست که بینی شما همچنان در حال درمان است و کم کم این ورم از بین می رود.

در ضمن بهتر است بدانید ، طی چهار هفته اول بخش قابل توجهی از ورم کم می شود ولی دست کم سه الی شش ماه زمان لازم است تا بهبودی کامل حاصل شود.

بهترین جراح بینی گوشتی
افرادی که بینی گوشتی دارند و متقاضی جراحی بینی هستند به طور اغلب از افرادی که بینی استخوانی دارند وسواس بیشتری در انتخاب جراح بینی دارند.

زیرا اینگونه افراد در مورد نتیجه جراحی بینی گوشتی کمی هراس دارند و جملات منفی را شنیده اند که نتیجه پس از گذشت مدتی مانند سابق می شود یا نتیجه به زیبایی فرم بینی استخوانی نمی شود.

در اصل به دلیل غضروف ضعیف بینی گوشتی این نوع جراحی کمی دشوار تر از جراحی بینی استخوانی یا جراحی زیبایی بینی استخوانی است و جراح بینی باید مهارت بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند بینی را به بهترین نحو ممکن شکل دهد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی
اولین اقدام پیش از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر می باشد.
بعد از اینکه جراح بینی خود را انتخاب کردید ، انتظارات خود از عمل بینی گوشتی را با ایشان در میان بگذارید.
افراد در صورت ابتلا به بیماری های مزمن ، مصرف داروهای خاص و داشتن حساسیت های دارویی باید این موارد را در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی با پزشک خود در میان بگذارند.
اگر عادت به مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل دارید ، مصرف آن ها را ۲ ماه قبل از عمل بینی قطع کنید ؛ زیرا ممکن است به دلیل تاثیری که در کاهش میزان اکسیژن رسانی خون دارند ، روند جراحی بینی را با اختلال روبرو کنند.
در صورت مصرف کورتون ، داروهای ضدبارداری ، ویتامین E و داروهایی که منجر به رقیق شدن خون می شوند ؛ از مصرف آن ها ۶ ماه قبل از جراحی بینی بپرهیزید.
شب قبل از جراحی بینی دوش گرفته ، غذای سبک میل کنید و ناشتا باشید.
در روز جراحی بینی زیور آلات به همراه نداشته ، لاک نزده و آرایش نیز نداشته باشید.