06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

جراحی بینی گوشتی

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : عوامل مختلفی در نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی تاثیر گذار می باشند، اما یکی از مهم ترین آن ها ، نوع پوست و میزان ضخامت بینی می باشد. به طور کلی بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوست به دو دسته تقسیم بندی شده اند : ( جراح بینی سمنان )

بینی استخوانی
بینی گوشتی

این دو نوع تفاوت هایی با هم دارند و همانطور که گفته شد در نتیجه نهایی جراحی نیز موثرند. در ادامه می خواهیم به بررسی تفاوت های جراحی بینی گوشتی و استخوانی بپردازیم.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی
همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، میزان ضخامت پوست عامل تعیین کننده نوع بینی بوده و اصلی ترین تفاوت این دو بینی می باشد.
از آنجایی که بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند، قادر به انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیستند چرا که به دلیل ضخیم بودن پوست تغییرات ایجاد شده چندان قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینیکمی گرد شود. بنابراین تنها جراحی مناسب برای بینی گوشتی ، جراحی بینی طبیعی می باشد.
در مقابل بینی های استخوانی برای انواع جراحی بینی فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی مناسب هستند.
بینی های گوشتی غضروف ضعیفی دارند اما بینی استخوانی از ساختار و استخوان مستحکمی برخوردار می باشد.
معمولا بینی های استخوانی قوز دار و دارای برآمدگی می باشند، البته ممکن است یک بینی دارای قوز بوده ولی به دلیل ضخیم بودن پوست پره های بینی ، از بینی گوشتی محسوب شود.
جراحی بینی گوشتی با لیزر

اطلاعاتی که امروزه درباره جراحی بینی گوشتی با لیزر به گوش می رسد تنها جنبه تبلیغاتی داشته و اصلا قابل اعتماد نیست. البته در سال های اخیر لیزر پیشرفت های چشمگیری در همه زمینه های پزشکی و غیر پزشکی داشته اما با این حال هنوز قادر به ایجاد برش در بافت بینی نیست. البته با استفاده از لیزر می توان به از بین بردن جای بخیه ها و صیقلی کردن پوست کمک کرد.

هزینه عمل بینی گوشتی

در واقع قبل از معاینه و بررسی جراح نمی توان هزینه نهایی جراحی بینی گوشتی را محاسبه کرد. چرا که این هزینه ها به عوامل مختلفی همچون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح و سایر هزینه ها بستگی دارد و برای همه یکسان نیست.

انتخاب جراح بینی خوب

علاوه بر ضخامت پوست و نوع بینی ، یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، انتخاب و تحقیق درباره جراح بینی خوب می باشد. در واقع میزان مهارت جراح تاثیر مستقیم با نتیجه نهایی بینی دارد. بنابراین برای بدست آوردن نتایج مطلوب و همچنین جلوگیری از بروز عوارض در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب و ویژگی های جراح بینی خوب به مقاله مرتبط مراجعه فرمایید.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

یکی از نگرانی هایی که افراد در رابطه با جراحی بینی گوشتی داشته و به همین دلیل از انجام آن امتناع می نمایند این است که بینی بعد از جراحی به حالت اولیه خود بازگردد.

باید بگوییم در گذشته که علم پزشکی پیشرفت زیادی نکرده بود نمی شد کار زیادی برای بینی های گوشتی کرد و تنها امکان کاهش سایز آن ها وجود داشت ولی امروزه با پیشرفت علم، جراحان بینی از تکنیک هایی همچون گرافت گذاری برای جراحی بینی های گوشتی بهره می گیرند که با کمک آن ها می توان تغییرات زیادی را در این نوع بینی ها ایجاد کرده و همچنین احتمال بازگشت آن ها به فرم اولیه را به نزدیک صفر رساند.

چرا نمی توان بینی های گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کرد؟

باید گفت که جراحی بینی به طور کلی دارای سه نتجیه فانتزی، طبیعی و نیمه فانتزی است که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی جراحی کرد.

برخی از افرادی که بینی شان گوشتی است قبل از جراحی زمان زیادی را صرف انتخاب جراح بینی می کنند که بتواند بینی گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کند!

باید گفت که بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری شان قابل جراحی به فرم فانتزی نیستند و این هیچ ارتباطی به تبحر جراح بینی ندارد.

بینی فانتزی بر روی پل خود قوس دارد و نوک آن سر بالا است برای اینکه بتوان این ویژگی ها را در بینی ایجاد کرد لازم است تا بینی استخوان های محکمی داشته و همچنین پوست نازکی داشته باشد که این ظریف کاری ها به خوبی قابل مشاهده باشند.

بینی گوشتی به دلیل اینکه فاقد ساختمان محکم و پوست نازک است لذا قابل جراحی به فرم فانتزی نیست.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

به طور کلی هر جراحی که با ایجاد برش در پوست و تغییر در ساختار یک عضو همراه باشد موجب بروز تورم در عضو مورد نظر و نواحی اطراف آن خواهد شد.

بعد از جراحی بینی نیز به دلیل برش ها و تغییراتی که در پوست بینی و غضروف های آن به منظور برطرف کردن ایرادات بینی ایجاد می شود مقداری تورم در بینی بروز می نماید که شدت آن در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی خواهد بود.

تجمع مایع میان بافتی یکی از دلایل دیگر ایجاد تورم در بینی است.

راهکارهای کاهش ورم بینی:

پرهیز از خوردن غذاهای شور، پرادویه و سفت

استفاده از چسب بینی

بالا نگه داشتن سر حین خواب

استفاده از کمپرس سرد و گرم

پرهیز از استحمام با آب خیلی داغ

اجتناب از برقراری رابطه زناشویی به مدت ۲ هفته

خودداری از انداختن سر به سمت پایین