06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

لیپوماتیک

آوریل 6, 2020 ۰ Comment

لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک ، یکی از روش هایی است که در سراسر جهان به منظور لاغری موضعی انجام می شود و به علت ایمنی و نداشتن عوارض توسط سازمان FDA ( سازمان استاندارد غذا و داروی آمریکا ) به تایید رسیده است. ( لیپوماتیک در تهران )

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک ، یکی از جدیدترین روش های لاغری موضعی از طریق تخلیه چربی می باشد ؛ تحت بی حسی موضی انجام شده و جراحی سبک و سرپایی می باشد و معمولا در طی یک جلسه انجام می شود.

در حین انجام عمل لیپوماتیک ، جراح پلاستیک بعد از ایجاد حفره بر روی ناحیه مورد نظر لوله ای به کانولا را به منظور ایجاد لرزش و ارتعاش وارد بدن کرده و با اعمال ارتعاشات مورد نیاز باعث خرد شدن چربی های ناحیه مورد نظر می شود و سپس به وسیله ساکشن چربی های خرد شده را از بدن بیمار بیرون می شکد.

لازم به ذکر است چربی های استخراج شده از بدن بیمار در روش لیپوماتیک ، مجددا قابل استفاده می باشد ؛ بیماران می توانند چربی های استخراج شده در این روش را در نقاط دیگر بدن هم چون لب ، باسن ، سینه ، چانه و غیره تزریق کنند.

استفاده از این چربی ها جهت تزریق و حجیم سازی باعث بروز حساسیت در بدن بیماران نمی شود چرا که از خود بدن بیمار گرفته شده است.

بسیاری از بیماران نگران شل شدگی پوست خود بعد از عمل لیپوماتیک ، می باشند در این باره باید بگوییم که در روش لیپوماتیک خطر شل شدگی پوست وجود ندارد.

معمولا پزشک معالج نیز جهت جلوگیری از شل شدگی پوست به بیماران توصیه می کند تا مدتی از گن مخصوص استفاده کنند.

لیپوماتیک ، را می توان در بسیاری از نواحی بدن هم چون غبغب ، شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، باسن و غیره انجام داد.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک
اشخاصی که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل قرار دارند.
افرادی قادر به انجام عمل لیپوماتیک می باشند که چاقی موضعی آن ها با انجام ورزش و رژیم غذایی برطرف نشده باشد ؛ بنابراین افرادی که قصد انجام عمل لیپوماتیک را دارند ابتدا باید از ورزش و رژیم غذایی جهت لاغری کمک بگیرند در صورتی که از آن ها نتیجه نگرفتند ، اقدام به انجام لیپوماتیک کنند.
افرادی که BMI ( ضریب شاخص توده بدنی ) آن ها مناسب باشد می توانند عمل لیپوماتیک را انجام دهند و در صورتی که وزن آن ها خارج از محدوده BMI باشد انجام عمل لیپوماتیک به آن ها توصیه نمی شود.
مزیت لیپوماتیک نسبت به دیگر روش های لاغری
ایمن بودن
نداشتن عوارض
عدم نیاز به بیهوشی
نیاز به یک جلسه درمانی
رفع سلولیت پوستی
عدم وجود خطر آمبولی
قابل مشاهده بودن نتیجه بلافاصله بعد از عمل
یکنواخت بودن چربی در زیر پوست پس از لیپوماتیک
باقی نماندن گلوله های چربی در بدن
میزان تورم و کبودی بعد از لیپوماتیک بسیار کم است.
عدم بروز عفونت
میزان خستگی و کوفتگی بیمار در این روش بسیار کمتر از دیگر روش ها می باشد.
هزینه لیپوماتیک

یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم به انجام لیپوماتیک گرفته اند اطلاع از هزینه آن می باشد در این باره باید بگوییم که هزینه لیپوماتیک ، بسته به پارامتر های بسیار زیادی متغیر است و بعد از معاینه بیماران توسط جراح و متخصص پلاستیک مشخص می گردد.

حتما شما هم مطالبی در رابطه با هزینه کمتر و نتیجه بهتر در زمینه لاغری موضعی شنیده اید باید بگویم که این مطالب صحیح نبوده و تنها جنبه تبلیغاتی دارد ؛ در هنگام شنیدن این شعارها باید توجه کرد که از چه روشی جهت لاغری موضعی استفاده می شود آیا ایمن و بدون بازگشت می باشد ؟ و سپس جهت مراجعه به آن مرکز اقدام کرد.