29 مه 2019
می 29, 2019

پر پشت شدن ابروها

می 29, 2019 ۰ Comment

پر پشت شدن ابروها

در اینبخش روشهای طبیعی برای پرپشت شدن ابروها و تقویت دائمی انها صحبت می‌کنیم. ابروهای پهن و پرپشت از گذشته در تمامی جوامع مورد پسند بوده و امروز هم یکی از ملاک های زیبایی در میان زنان و مردان محسوب می شود، ازآن سو خیلی از افراد هستند کـه دوست دارند ابروهایی پرپشت داشته باشند، در ادامه روش هایی برای پر پشت شدن ابرو را بررسی می‌کنیم.
روغن کرچک برای پر پشت شدن ابروها

این روغن برای مبارزه با هر گونه میکروارگانیسم کـه مانع رشد مو‌های ابرو می‌ شود مفید اسـت. استفاده از روغن کرچک یکی از راه‌حل‌های مؤثر برای افزایش رشد ابروهاست. این روغن شامل پروتئین، انواع ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌ها‌یی اسـت کـه فولیکول‌های مو را تغذیه می کنند و موجب رشد مو میشوند.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

بـه‌علاوه، این روغن برای مبارزه با هر گونه میکروارگانیسم کـه مانع رشد مو‌های ابرو میشود، مفید اسـت. برای پرپشت کردن ابرو بـه‌وسیله‌ی روغن کرچک، مراحل زیر را دنبال نمایید:

یک گوش‌پاک‌کن رابه کمی روغن کرچک خالص آغشته کنید و روی هر دو ابرویتان بکشید؛ هر دو ابرو رابا نوک انگشتان‌ خود بـه آرامی برای ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ بدهید؛ میتوانید برای ۳۰ دقیقه یا یک شب روغن را روی هر دو ابرو نگه‌دارید؛ سپس ابروهایتان رابا آب ولرم و یک پاک‌کننده‌ی ملایم شست‌وشو بدهید؛ این روغن را برای چند هفته، یکبار در روز استفاده کنید تا التیام را حس کنید.

روغن نارگیل برای پر پشت شدن ابروها

روغن نارگیل برای تقویت ابرو و لذت بردن از ابروهای پهن و پرپشت، بسیار مفید اسـت. پروتئین‌های مختلف و مواد مغذی موجود در روغن نارگیل، ویتامین E و آهن موجود دراین روغن، باعث سالم ماندن ابرو و پرپشتی آن میشود و می تواند باعث تیره‌تر شدن ابروهای شـما شود.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

روغن نارگیل را کمی گرم کنید و با نوک انگشتان‌ خود روی ابروها بمالید؛ بـه آرامی ابروها را ماساژ بدهید و بگذارید خون در انها بـه جریان بیفتد؛ بگذارید این روغن یک شب روی ابروهایتان بماند؛ صبح روزبعد با آب گرم ابروها را بشویید؛ اینکار را هرروز برای مدت ۱ تا ۲ ماه تکرار کنید تا متوجه‌ی افزایش ضخامت ابروها بشوید.

روغن زیتون برای پر پشت شدن ابروها

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

روغن زیتون برای تقویت ابرو بسیار مفید اسـت. از آنجایی‌کـه این روغن سرشار از ویتامین E اسـت، روی پرپشت و ضخیم شدن ابروها تأثیر زیادی دارد و ابروها را تیره‌تر می کند.

روش اول:

ابروهای خودرا ۵ دقیقه قبل از رفتن بـه رخت خواب با روغن زیتون گرم ماساژ بدهید؛
بگذارید این روغن بـه‌مدت یک شب روی ابروهایتان بماند و سپس ابروها رابا آب گرم بشویید؛

روش دوم:

نصف قاشق چای‌خوری روغن زیتون رابا چند قطره عسل مخلوط کنید و ابروها را برای چند دقیقه با این مخلوط ماساژ بدهید؛۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس ابروها رابا آب گرم بشویید. یکی از این دو روش را یک بار در روز انجام بدهید تا بـه نتیجه‌ی مطلوب برسید.

آب پیاز

آب پیاز بـه رشد سریع‌تر و تقویت ابرو و متراکم‌تر شدن انها کمک میکند. آب پیاز حاوی گوگرد اسـت کـه بافت کلاژنی مناسب و موردنیاز برای رشد ابروها را التیام می‌بخشد. از طرفی فولیکول‌های مو را هم تقویت میکند.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

یک پیاز کوچک را رنده و آب آنرا صاف کنید؛ ابروهایتان را برای ۵ دقیقه با این محلول ماساژ بدهید؛ اجازه بدهید ابروهایتان خشک شوند، سپس با یک پاک‌کننده‌ی ملایم یا آب سرد ابروها را تمیز کنید؛ این روش را یک بار در روز برای چند هفته تکرار کنید.

زردۀ تخم‌ مرغ

جنس موی ابروها از پروتئین کراتین اسـت و تخم‌مرغ منبع عالی پروتئین بـه‌شمار می رود. بنابر این بـه التیام سلامت، ضخیم شدن و تقویت ابرو کمک میکند.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

زرده‌ی یک شماره تخم‌مرغ را از سفیده‌ی آن جدا کنید؛ زرده را خوب هم بزنید و آن رابا یک تکه پنبه یا یک گوش‌پاک‌کن بـه ابروهایتان بمالید؛ ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس ابروهایتان رابا آب سرد بشویید. این روش درمانی را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا بـه نتیجه‌ی مطلوب برسید.

بذر شنبلیله

بذر شنبلیله هم جزو دانه‌هایی اسـت کـه بـه تقویت ابرو و افزایش ضخامت مو های ابرو کمک می کند. این بذر سرشار از پروتئین، نیکوتین و لسیتین کـه برای رشد و تقویت ابرو مؤثر اسـت. بذر شنبلیله بـه بازسازی فولیکول‌های مو کمک می کند.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

۱ قاشق چای‌خوری بذر شنبلیه را حداقل برای ۵ ساعت بخیسانید؛ بذر خیس‌خورده‌ی شنبلیله را خوب له کنید؛ سپس کمی روغن نارگیل یا بادام بـه آن اضافه کنید؛ این مخلوط را قبل از خواب بـه ابروهایتان بزنید و بگذارید تمام شب روی ابروهایتان بماند؛ صبح روزبعد ابروهایتان رابا کمی آب گرم بشویید. این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در هفته بـه‌مدت ۲ ماه ادامه بدهید.

آلوئه‌ورا

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

آلوئه‌ورا دارای خواص مرطوب‌کنندگی و حاوی آنزیم‌هایی اسـت کـه فولیکول‌های مو و ابرو را برای رشد سریع‌تر و ضخیم تر تغذیه میکند. آلوئه‌ورا پوست اطراف ابروها را هم بسیار نرم و لطیف میکند.

روش اول:

از یک برگ آلوئه‌ورا، قسمت اصلی یعنی همان بخش ژلاتینی آنرا را جدا کنید و بـه آرامی ابروهایتان رابا آن ماساژ بدهید؛
۳۰ دقیقه زمان بدهید و سپس با مقداری آب ولرم ابروهایتان را بشویید؛

روش دوم:

نصف قاشق چای‌خوری، ژل آلوئه‌ورا رابا مقداری عسل یا روغن نارگیل مخلوط کنید و روی ابروهایتان بمالید؛ ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس ابروهایتان را بشویید؛ برای کسب نتیجه‌ی بهتر یکی از این روش‌ها را یک بار در روز انجام بدهید.

لیمو ترش

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

لیمو ابروهای‌ شـما را براق می کند و میتواند برای رشد مو های ابرو و ضخیم تر شدن تارهای آن ها مفید باشد. لیمو ترش سرشار از ویتامین C و B، اسید فولیک و سایر مواد مغذی اسـت کـه کیفیت رشد مو های ابرو را بالاتر می برد.

روش اول:

یک برش لیمو رابه آرامی روی ابروهایتان ماساژ بدهید؛ ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید؛

روش دوم:

چند برش لیموترش را دریک چهارم فنجان روغن نارگیل بخوابانید و بگذارید برای مدت حداقل ۱۵ روز در جای خشک و خنک بماند؛ این معجون را هر شب قبل از خواب با یک گوش‌پاک‌‌کن یا مقداری پنبه روی ابروها بمالید؛ صبح روزبعد با کمی آب ولرم بشویید. هرکدام از این روش‌ها را یک بار در روز برای پرپشت شدن ابروهایتان انجام بدهید.

شیر

شیر هم جزو موادی اسـت کـه بـه پرپشت کردن ابرو و ضخیم تر شدن انها کمک می کند. شیر سرشار از پروتئین و بسیاری مواد مغذی دیگر اسـت کـه ریشه‌‌ی مو را تغذیه میکنند و رشد موها را التیام می‌بخشد.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

مقداری شیر دریک کاسه بریزید؛ مقداری پنبه رابه کمی شیر آغشته کنید و بـه آرامی روی ابروهایتان بمالید؛ اجازه بدهید ابروها خشک شوند، سپس انها رابا آب گرم بشویید؛ این روش درمانی را تا رسیدن بـه نتیجه‌ی مطلوب ادامه بدهید.

تغذیه‌ سالم

دوستان عزیزم توجه داشته باشید کـه یک رژیم غذایی سالم برای داشتن ابروهایی سالم و پرپشت ضروری اسـت. بنابر این تصمیم گرفته‌ایم برخی مواد غذایی سالم راکه برای رشد سریع موها مفید هستند بشما معرفی کنیم.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

غذا های سرشار از ویتامین A مانند فلفل قرمز، سیب‌زمینی و هویج؛ غذا های سرشار از ویتامین C مانند لیمو، فلفل، کلم بروکلی، پاپایا و پرتقال؛ غذا های سرشار از ویتامین E مانند بادام، بادام زمینی، ریحان، اسفناج و زیتون؛ غذا های سرشار از پروتئین مانند پنیر، سویا، لوبیا، عدس و ماست.

غذا های سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ مانند آووکادو، گردو، روغن زیتون و ماهی قزل‌آلا؛ غذا های سرشار از آهن مانند شیر، ماهی، سبزیجات سبزبرگ و گوشت قرمز؛ دوستان عزیزم درصورت نیاز میتوانید از مولتی‌ویتامین، مکمل‌های غذایی و یا تقویت‌کننده‌های مو هم استفاده کنید.

برای پرپشت کردن ابرو موی ابرو را تقویت کنید

شاید جالب باشد بدانید وازلین ماده دیگری اسـت که می تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریباً همانند روغن زیتون اسـت با این تفاوت که شاید وادار باشید ۲بار در روز ازآن استفاده کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع‌تر می‌کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آن‌ها را ضخیم تر می‌کند ودر نتیجه ابروها پرتر بـه‌نظر خواهند رسید.

ابروهای تان را نازک کاری نکنید

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

تعداد زیادی از متخصصان زیبایی اعتقاد دارند که زیاد برداشتن ابرو با موچین می تواند بـه مرور ابروهای شـما را بسیار کم کند بهمین دلیل اگر می خواهید دوباره ابروهای گذشته خود رابه‌دست بیاورید قبل از هرکاری موچین و بند را دیگر کنار بگذارید، باید از کندن موها دست بکشید تا ابروها فرصت داشته باشند کم‌کم رشد کنند.

شانه ابرو را فراموش نکنید

موادی وجود دارند که هم میتوانند موی ابروها را ضخیم کنند و هم سرعت رشد آن‌ها را افزایش دهند؛ روغن کرچک از همین‌ گونه مواد اسـت یعنی مجموعه‌ای از خواص روغن زیتون و وازلین را دارد.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

کافی اسـت مقدار خیلی کم ازآن را روی ریشه ابروها بمالید و کمی ماساژ دهید و بعد ابروها رابا مسواکی شانه کنید. حواس‌تان باشد، فقط روی ابروها رابا این روغن ماساژ دهید چون اگر بـه‌طور مداوم این روغن روی قسمتی از پوست بریزد ممکن اسـت دچار مشکل موی زائد بشوید.

فرمولی برای پرپشتی ابرو

زمانی که ابروها مجدد شروع بـه رشد می‌کنند کاملا بستگی بـه‌علتی دارد که موی ابروها از دست رفته‌اند؛ اگر فقط بـه‌دلیل موچین و تیغ، موی ابروهای خودرا از دست داده‌اید، میتوانید انتظار داشته باشید در عرض ۲ هفته مجدد شروع بـه رشد کنند‌، البته اگر زیاد ابروها رابا تیغ بزنید یا منطقه خاصی را مرتب با موچین بردارید دیگر نباید انتظار داشته باشید که زود رشد کنند.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

اما اگر بخاطر بیماری خاصی ابروهای‌تان را از دست داده باشید احتمالا بـه این زودی‌ها ابروها رشد نخواهند کرد و حتی شاید نیاز بـه راهکارهای درمانی هم باشد. اگرهم بخاطر استرس ابروها ریخته باشند باید اول بـه نوعی عامل استرس را در خود از بین ببرید تا دوباره ابروها بـه حالت اول بازگردند.

مراقب آهن‌ تان باشید

با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید خودرا چک کنید. آهن در فرآیند رساندن اکسیژن بـه سلول‌ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی اسـت که بـه رشد موها کمک می‌کند، خوردن غذا های حاوی آهن یا قرص‌های آهن میتواند بسیار کمک‌‌کننده باشد.

طریقه استفاده از مداد ابرو

اگر می خواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای‌تان از مداد استفاده کنید اول از همه ی باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شـما هماهنگی کافی دارد و بـه‌خوبی با رنگ مو های شـما ترکیب میشود در غیر این‌صورت ابروهای شـما را مصنوعی نشان می دهد، علاوه بر این ها حواس‌تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

اول از همه ی از ضخیم‌ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه‌های مختصر با مداد روی قسمت‌های خالی؛ ابروی‌تان را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم‌ترین جای ابرو روی ضربه‌های مداد بکشید تا رنگ آنرا پخش کرده و حالتی طبیعی بـه ابروها بدهید.

نکات پایانی

علاوه بر روشها و درمان های طبیعی فوق، هنگام تلاش برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا، این نکات را هم مدنظر داشته باشید: ابروهای خودرا زیاد با موچین، بند، یا وکس نکنید. از زدن هر گونه کرم، لوسیون یا هر محصول غیرطبیعی دیگر بـه ابروها اجتناب کنید. با یک فرچه نرم، پوست اطراف ابروها را لایه برداری کنید تا سلول های مرده آن از بین برود. رژیم متعادلی سرشار از ویتامین، موادمعدنی، و سایر مواد مغذی داشته باشید.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

آب زیاد بنوشید تا سموم ازبدن تان دفع شده و بـه رشد ابروها کمک شود. تا جاییکه می توانید از مواد آرایشی روی ابروهایتان استفاده نکنید. دوبار در روز یک شماره کپسول ویتامین E را بشکنید و چند قطره از روغن آنرا روی ابروهای خود بمالید؛ از برداشتن مداوم ابروها اجتناب کنید؛ بیش از حد از لوازم آرایشی ابرو استفاده نکنید؛ وقتی از مداد ابرو استفاده میکنید آنرا بیش از حد روی ابروها فشار ندهید.

پر پشت شدن ابروها (روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابروها)

سعی کنید ابروهایتان رابا شدت نخارانید؛ سعی کنید آرامش داشته باشید، بالا رفتن استرس سرعت رشد ابروها را کاهش میدهد حداقل ۶ ساعت در روز بخوابید، خواب کافی بـه رشد ابروها و پرپشت ماندن آن ها کمک میکند. مدل ابروهای تان را هنگامی تغییر بدهید کـه ابروها بـه اندازۀ کافی ضخیم هستند ودر وضعیت سالمی قراردارند.